O našem vinařství

od roku 1620

Nejstarší zmínka o výrobě vína v našem rodě sahá do roku 1620, kdy se již naši předkové věnovali vinařství a vinohradnictví. U nás tomu není jinak, a proto jsme se v plné míře vinařství začali věnovat v roce 1992. Za 24 let svého působení se naše vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které jsme vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození našich vín a naši pohodu při práci. Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

naše vinice

Naše vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín nám však hrozny z našich vinic nestačí, proto převážnou část hroznů nakupujeme od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracováváme 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Potrpíme si na odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.

rukopis a láska k vínu

  • Za rukopisem našich vín stojí přímo majitel vinařství, Vladimír Tetur. Tomu pomáhá dalších 5 zaměstnanců a rodinní příslušníci.
  • Zákazníci, milovníci vína, odborníci či turisté pokud budete mít zájem, přijďte se podívat k nám do vinařství a seznamte se s výrobou našich vín.

moderní design

Máme rádi jak moderní design, tak moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Zprávy z Facebooku

Dnes jsem poslal tenhle pozdrav pracujícímu lidu ze Sella Rondy. A nakonec byl velký problém někoho v práci zastihnout. Většina z nich je na horách taky😁 A za to jsme bojovali😁😁 Laďa ... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

3 týdny před

Vinařství Vladimír Tetur

Za chvíli začínáme. Těšíme se na degustaci s Laďou Teturem 🤩🍷🤗 s Jana Teturová ... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Dobrý den, zdravím z jihu :).
Zima asi ještě neřekla úplně poslední slovo, ale v luftě už sů cítit záchvěvy jara. Na fotu zbytek sněhu z poslední sněhové nadílky. Pěkný kopec to byl. Nechci se chlubit, ale myslím, že je to jediný sníh u nás ve Velkých Bílovicích :).
Momentálně dokončujeme řez vinic a chystáme se na vázání tažňů. A také se nám blíží akce ZE SKLEPA DO SKLEPA. Termín v tomto roce je 6.4. Kdo tuhle akci ještě nenavštívil, přijeďte se podívat. A kdo už jste u nás byli, přijeďte zase. Tento den je o vás a lidech, které si přivedete s sebou. O lidech, které můžete potkat třeba jen tady. "Šeptat si do ouška" s vinařem, na to máte dalších 364 dnů v roce :). Stačí se jen domluvit. Těšíme se na Vás!
Na zdraví 🙂 Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Dobrý den, přátelé. Zdravím z jihu :).
Rád bych se s vámi podělil o svou radost. A sdílená radost je echt radost! Já už to vím od 4.12.2018, ale bylo uvaleno informační embargo až do 17.1.2019. V tento den konečně ČTK zveřejnila výsledky Salonu vín pro rok 2019. Krásné je, že kolekce 100 nejlepších vín má v tomto roce vín 101:). Byla totiž vzácná rovnost bodů. Z celkového počtu 2199 nominovaných úspěšných vín z podoblastních soutěží, se nám do této prestižní kolekce dostala 3 vína. FRANKOVKA pozdní sběr ročník 2015, RYZLINK RÝNSKÝ pozdní sběr ročník 2016 a RYZLINK RÝNSKÝ pozdní sběr ročník 2015. Hurááá :)). Vína už jsou v prodeji. Ale zase mám jedno ale. Ryzlink rýnský pozdní sběr ročník 2015 se dá koupit pouze v Salonu. Jeho expozice se otevírá pro veřejnost 1.2.2019. Podle statutu soutěže musíme totiž dodat pevně stanovené množství. No a když chcu ještě každý den vypít flašku, tak je to tak akorát :).
Na zdraví! Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku