O našem vinařství

od roku 1620

Nejstarší zmínka o výrobě vína v našem rodě sahá do roku 1620, kdy se již naši předkové věnovali vinařství a vinohradnictví. U nás tomu není jinak, a proto jsme se v plné míře vinařství začali věnovat v roce 1992. Za 24 let svého působení se naše vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které jsme vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození našich vín a naši pohodu při práci. Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

naše vinice

Naše vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín nám však hrozny z našich vinic nestačí, proto převážnou část hroznů nakupujeme od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracováváme 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Potrpíme si na odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.

rukopis a láska k vínu

  • Za rukopisem našich vín stojí přímo majitel vinařství, Vladimír Tetur. Tomu pomáhá dalších 5 zaměstnanců a rodinní příslušníci.
  • Zákazníci, milovníci vína, odborníci či turisté pokud budete mít zájem, přijďte se podívat k nám do vinařství a seznamte se s výrobou našich vín.

moderní design

Máme rádi jak moderní design, tak moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Zprávy z Facebooku

Vážení přátelé a kamarádi, děkujeme za Vaši návštěvu. Strávili jsme spolu příjemnou sobotu. Budeme se těšit na další setkání u nás, nebo u Vás. Případně v létě v rámci akce Za vinařem do Velkých Bílovic. My máme otevřené vinařství 18.-24.7.2019. Pěknou neděli a šťastnou cestu domů! Na zdraví 🙂 Laďa ... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Zítra na akci Ze sklepa do sklepa budeme uvádět do prodeje tato dvě nová vína. Přijďte si je vyzkoušet :).
Na zdraví, Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Dobrý den, vážení přátelé. Zdravím z největší vinohradnické obce :). Finišují přípravy na sobotní ZSDS. Dnes odpoledne budeme dělat škvarkovou pomazánku a včera jsme dokončili playlist-2019. Naši věrní už ví, co se u nás děje po 18. hodině. A v sobotu to tak bude zase :). Zařadil jsem i dávno zapomenutou skladbu, která se hrávala v době, kdy jsme sháněli bony, nakupovali 2x za rok v Tuzexu a na zábavu jsme hromadně vyráželi v "superkách" (to byly džíny zn. Super rifle) a bílém tričku s nápisem AC/DC, KISS nebo Alice Cooper. Níže posílám odkaz. Celý náš tým se na Vás těší! Toš, v sobotu na zdraví :). Laďa

www.youtube.com/watch?v=BlWZFxCQ0ukyoutube.com
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Dobrý den, zdravím z jihu:) Určitě máte i jiné starosti, než stále myslet jen na víno. Ale stejně, nezapomeňte, že už příští týden Velké Bílovice otevřou svou náruč. V sobotu 6.4. se na Vás budeme těšit při dalším ročníku akce ZSDS! Níže umístěné video bylo pořízeno náhodně při přechutnávání barr. sudů.
Na zdraví:) Laďa

www.youtube.com/watch?v=tHBV9LnaAmI&feature=youtu.beyoutube.com
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku