O našem vinařství

od roku 1620

Nejstarší zmínka o výrobě vína v našem rodě sahá do roku 1620, kdy se již naši předkové věnovali vinařství a vinohradnictví. U nás tomu není jinak, a proto jsme se v plné míře vinařství začali věnovat v roce 1992. Za 24 let svého působení se naše vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které jsme vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození našich vín a naši pohodu při práci. Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

naše vinice

Naše vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín nám však hrozny z našich vinic nestačí, proto převážnou část hroznů nakupujeme od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracováváme 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Potrpíme si na odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.

rukopis a láska k vínu

  • Za rukopisem našich vín stojí přímo majitel vinařství, Vladimír Tetur. Tomu pomáhá dalších 5 zaměstnanců a rodinní příslušníci.
  • Zákazníci, milovníci vína, odborníci či turisté pokud budete mít zájem, přijďte se podívat k nám do vinařství a seznamte se s výrobou našich vín.

moderní design

Máme rádi jak moderní design, tak moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Zprávy z Facebooku

3 týdny před

Vinařství Vladimír Tetur

Dobrý den všem. Děkuji za Vaši návštěvu při sobotní akci. My jsme byli spokojeni, doufám, že vy také:).
Krásné jarní dny a na zdraví!
Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Zdravím z jihu:). V sobotu 7.4.2018 máme další ročník akce Ze sklepa do sklepa. Budu rád, když k nám zase dorazíte v hojném počtu. Náš vinný team, složený z ostřílených mužů, nadějných chlapců a sličných dívek, bude připravený nabídnout maximum našich vín. Pro váš komfort budou připraveny tři stoly tak, aby jste nemuseli stát na víno řadu. Opět bude přístupná i lisovna s ochutnáváním přímo z tanků. Já a Roman nebudeme svázaní defenzivní taktikou. Naopak, budeme volní hráči, připraveni na vaše dotazy, selfíčka:) a později i na řízené/nezřízené ochutnávání. Náš tým čítá 20 hlav. Jasně, těžká minorita, ale my to dáme:). No a k jídlu klasika, škvarková pomazánka a čerstvý chleba. Na dekoraci i na chuť hrozny a jahůdky od kamarádů z fa. HORTIM. No a pro pořádek, aj trochu vody bude připraveno. Ale moc ji nepijte, to můžete aj doma:)). No a vy, kdo už nás znáte, případně máte rádi nebo tolerujete naši existenci, tak už dobře víte, jak to u nás chodí. Celý den nejvíc seriozně tak, jak to má v tento den být. Ale od 18 hodiny se u nás hraje opět pěkně nahlas. Je to můj nápad, moje hodina a mám to takhle rád. A nejsu v tom zdaleka sám! Play list 2018 už mám hotový, snad se výběr bude líbit. Když jsem muziku dával dohromady, často jsem si říkal, proč jsem tohle už dlouho neslyšel. A podobně to mám i s lidmi. Za posledních pár let jsem poznal bezva lidi. Říkám si: kde sakra do teď byli, proč už se dávno neznáme!! Ale tak už to na tom světě hrbatém chodí, někdy přes malého psa nevidíme stodolu:). Níže si dovoluji vložit odkaz na parádní klip. Poslouchám jej minimálně 2x denně. Tuhle písničku si vyťukávám každé ráno, hned když vstávám a pak celý den. Nemůžu jí dostat z hlavy a asi ani nechci. Dopřejte si na ní klid, nakrmte zvuk co nejvíc, poslouchejte a dívejte se. Já z toho mám husí kůži. Dee Snider, frontman skupiny Twisted Sister, doprovázený pianem je naprosto úchvatný. Na zdraví! A nezapomeňte, že na zdraví se pije do dna:)).

Toš v sobotu ahoj, Laďa

www.youtube.com/watch?v=2-DhlrMqKNkI don't have any rights, and am claiming no ownership. I just thought this video needed to be shared. If you would like to donate to this great cause, follow...
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Zdravím z promrzlých Velkých Bílovic. Psa by člověk nevyhnal:). Před 5 lety jsme pověsili na naše webové stránky a na facebook trailer z našeho vinařství. Podle mého názoru, celkem vydařený. Ale čas letí a spousta strojů z toho klipu už je v technickém muzeu. Rok 2017 jsme zachytili kamerou. Naší snahou je přiblížit veřejnosti největší vinohradnickou obec v ČR - VELKÉ BÍLOVICE. A k tomu naše vinařství s lidmi, kteří u nás pracují, ale nejsou tolik vidět. Přitom jejich práce je důležitá a ne vždy je to jen procházka růžovým sadem. Práce v mrazu, horku, dešti, no a se mnou... Máme zachycena všechna čtyři roční období a můžete vidět: řez révy vinné, mulčování, kaplička, kopačka, slopačka, ožínání letorostů, pařba při akci ZSDS, sklizeň hroznů odrůdy Irsai Oliver - krásné do zlatova vybarvené hrozny, zpracování, lahvování a celá rodina na vyhlašování soutěže Vinařství roku. Klip je na 3.06 minuty, tak si rozmyslete jestli to dáte:). A kdo ano, uvidí jak jsme se zklidnili, jak jde všechno v klidu a pomalu, bez sebemenšího náznaku chaosu a zmatku:)).

Na zdraví!
Laďa
youtu.be/tVdCpFTnbhoVladimír Tetur Vinařství
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku