O našem vinařství

od roku 1620

Nejstarší zmínka o výrobě vína v našem rodě sahá do roku 1620, kdy se již naši předkové věnovali vinařství a vinohradnictví. U nás tomu není jinak, a proto jsme se v plné míře vinařství začali věnovat v roce 1992. Za 24 let svého působení se naše vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které jsme vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození našich vín a naši pohodu při práci. Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

naše vinice

Naše vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín nám však hrozny z našich vinic nestačí, proto převážnou část hroznů nakupujeme od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracováváme 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Potrpíme si na odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.

rukopis a láska k vínu

  • Za rukopisem našich vín stojí přímo majitel vinařství, Vladimír Tetur. Tomu pomáhá dalších 5 zaměstnanců a rodinní příslušníci.
  • Zákazníci, milovníci vína, odborníci či turisté pokud budete mít zájem, přijďte se podívat k nám do vinařství a seznamte se s výrobou našich vín.

moderní design

Máme rádi jak moderní design, tak moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Zprávy z Facebooku

Vážení přátelé, momentálně nás trápí chřipka a prohraný hokej s Rusama. Ale není všechno špatně! Jen si vzpomeňme na jízdu Ester Ledecké a její udivený, nechápající pohled. Kdo z nás neměl vlhké oči? Olympijské hry zvolna končí, ale život jde dál.
Poslali jsme do oběhu nově odrůdu HIBERNAL, od našeho stálého dodavatele/vinohradníka z Velkých Bílovic. Nerad rozšiřuji nabídku o další odrůdy. I tak je naše nabídka dost široká, ale tato odrůda se neodmítá. Jedná se o oblíbenou odrůdu, která ve vinici dosahuje velmi dobré cukernatosti.
Nedávno jsem měl pěknou degustaci. Po ní, když už se nikdo na nic neptal, jsem si dal škopek Gustav, z oblíbeného pivovaru Litovel a už ve 21:30 jsem po anglicku zmizel na hotelovém pokoji. Nikdy mně nenapadlo, že to jde i takhle:). Zima ještě není u konce, tak nezapomínejte na kvalitní prevenci.
Na zdraví:)! Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Zdravím z VB:).
Dnes pouštíme do "terénu" Chardonnay pozdní sběr z ročníku 2017. Jedná se o suché víno s doplňujícím označením Remake.
Tohle slovo jsem použil, protože jinak pestrý český jazyk, jinou variantu nenabízel. Fígl je v tom, že polovina alkoholové fermentace probíhala za přítomnosti bobulí. Na etiketě máme malou definici: "Remake - starý způsob výroby, dělaný po našem". Ne každému bude z těchto pár slovíček úplně jasno. Ale protože chci být stále liberální, víc nenapíšu. Až se potkáme, rád řeknu víc. Někdy je skoro lepší menší přísun informací, vždyť přemýšlení někdy tak strašně bolí:)).
Na zdraví! Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Vážení přátelé, kamarádi. Máme za sebou vyhlášení dalšího ročníku Vinařství roku. Tato soutěž není jen o vínech, ale o celkovém profilu každého z nominovaných vinařství. Na této soutěži se mi líbí, že nezapomíná na naše předchůdce. Cenu Viléma Krause dostal pan Ackermann za celoživotní přínos v oboru, který se zabývá nemocemi a škůdci u révy vinné. Samotné finále a vyhlášení dopadlo jako vždy. Naše vinařství opět jen tleskalo vítězům. Nebyl bych upřimný, kdybych napsal, že mně to nevadilo. Vadilo! Byl jsem smutný a zklamaný. A to už jsem zažil prosím po šesté!! Veletržní palác, Lucerna v Praze, Rotunda na Brněnském výstavišti a moderátoři Vojtěch Bernatský, Jakub Železný a Marek Eben, ti všichni byli svědky přetavení mého snu o titulu Vinařství roku na přihlížející komparz:). V naší kategorii "středně velké vinařství" vyhrálo vinařství Trpělka/Oulehla. Tchán a zeť, to jsou chlapi, kterým to každý musí přát! A celkovým vítězem je Jan Stávek z kategorie "malých vinařství". Honza byl můj favorit (hned po mně) :). Tento vinař a pedagog je teď ověnčený kromě akademických titulů i tím vinařským. Asi krásný pocit, být nejlepším. No a my ostatní musíme přidat:). Na zdraví! Laďa
P.S. Dole se můžete podívat na náš soutěžní videoklip.
www.youtube.com/watch?v=hjg162Vh--Y&feature=youtu.be
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku