O našem vinařství

od roku 1620

Nejstarší zmínka o výrobě vína v našem rodě sahá do roku 1620, kdy se již naši předkové věnovali vinařství a vinohradnictví. U nás tomu není jinak, a proto jsme se v plné míře vinařství začali věnovat v roce 1992. Za 24 let svého působení se naše vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které jsme vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození našich vín a naši pohodu při práci. Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

naše vinice

Naše vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín nám však hrozny z našich vinic nestačí, proto převážnou část hroznů nakupujeme od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracováváme 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Potrpíme si na odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.

rukopis a láska k vínu

  • Za rukopisem našich vín stojí přímo majitel vinařství, Vladimír Tetur. Tomu pomáhá dalších 5 zaměstnanců a rodinní příslušníci.
  • Zákazníci, milovníci vína, odborníci či turisté pokud budete mít zájem, přijďte se podívat k nám do vinařství a seznamte se s výrobou našich vín.

moderní design

Máme rádi jak moderní design, tak moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Zprávy z Facebooku

Vinařství Vladimír Tetur sdílel(a) KRÁLOVSKE KOSTY uživatele KRÁL VÍN České republiky. ... Vidět vícVidět méně

Degustace 300 nejlepších českých a moravských vín jezdí celý podzim napříč ČR. V soutěži rekordních 1 200 vzorků vín!!! Vstupenky si můžete koupit na shop.kralvin.cz/, více ...

Podívat se na Facebooku

Vážení přátelé, kamarádi. Zdravím z VB:). V dubnu jsme křtili knihu o vinařích z Velkých Bílovic. Kmotrem je herec Miroslav Donutil. Kdo pije víno, tak většinou ví, že jsme největší vinohradnickou obcí v ČR. Cca 750 ha vinic máme. A k tomu 650 vinných sklepů, souměrně i nesouměrně naskládaných ve 40 sklepních uličkách. První zmínka o našem městě je z roku 1306.
Předpokládám, že po takovém úvodu máte všichni chuť zahodit lopatu, vypnout linku na výrobu plastových lžiček, všechny "důležité" papíry v kanceláři naházet do koše nebo skartovačky a rozjet se k nám:). V rámci akce Za vinařem do VB, máme otevřeno vinařství v termínu 20.7. - 26.7.2017 v oficiálním čase 13 - 19 hodin. Ale můžete chodit už od rána, budeme připraveni! A budeme se těšit:).
Děkuji všem, kteří posíláte z dovolené originální obrázky s naším vínem. S povděkem žasnu, kde všude se dostane. A vy jak dokážete být kreativní, aby vznikl originální záběr.
Musím vzpomenout krásnou degustaci v severních Čechách. Zase jsem zažil něco poprvé. Vstoupil jsem do kavárny, kde už byli všichni nastartovaní na ochutnávku. A když jsem za sebou zavřel dveře, spustila hlasitá hudba od KISS. Velmi příjemné a emotivní. Děkuji Marci, Radku a spol.
Závěrem posílám foto z kontroly vinic. Všimněte si, azuro jak na Jadranu:). A momentka s domácím mazličkem. Můj automatický miláček, seče místo mě travičku:)).
Přeji krásné letní dny a budu se těšit na setkání u nás.

Na zdraví:)
Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Zdravím všechny příznivce našich vín. Dnes je naše vinařství na veletrhu pro profesionály a odbornou veřejnost WINE PRAGUE 2017, PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9. Hlavní město a okolí je asi stejně rozpálené jako naše Velké Bílovice. A takové počasí na běžnou práci není úplně ideální. PC vypněte, nebo přepněte do režimu spánku. Sako, plášť, svářecí rukavice a další potřeby k práci na pár hodin odložte a užijte si vysoké koncentrace vinařů na výstavišti. Za naše vinařství byl nominovaný Ing. Roman Švásta. Demokraticky jsme si házeli mincí tak dlouho, dokud to nepadlo na Romana:). Ale ani já se neflákám. Od 5.00 ve vinici a dopoledne ještě hodinová degustace pro studentky z hotelové školy. Degustace byla vlastně exkurze. Děvčata totiž ještě neměla 18 a to se přece pít nesmí:). A tak je to správné, tak to má být! Ale stejně si myslím, že většina z nich už ví, jak dobře se po víně zpívá nebo spí:)).

Na zdraví a huráá za Romanem na WINE PRAGUE!!

Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Vážení přátelé, milovníci dobrého vína, kvalitní hudby, zrajících sýrů, silných aut a tak podobně:). Minulý týden ve čtvrtek nás opět postihly lokální ranní mrazy. Naštěstí tentokrát byly naše Velké Bílovice větších škod ušetřeny a neopakovaly se tak mrazy z konce dubna. Jsme v polovině máje, ale už po třetí jsem vytáhl z depozitu letitou a oblíbenou zimní koženou bundu s kožešinovým límcem. Fakt už mě nebaví každý den už půl roku na sebe vrstvit spoustu doplňků! Už se chci konečně vyvalit do zahrady, vyhřívat se na sluníčku, usrkávat růžový Merlot pozdní sběr 2016, vypnout obranné systémy a pozorovat jak roste tráva. Mám na mysli tu, co papají kravičky, zajíčci nebo co je vysetá na Camp Nou v Barceloně:). Vy, kteří mi občas voláte, dobře znáte moji uvítací melodii. Když to na potřetí konečně zvednu, tak to není, že nemám čas. Můj uvítací tón je cílená kampaň jak Vás přesvědčit, že naše vinařství existuje a že se sem tam něco povede. Už 10 let jste mohli poslouchat We Are The Champions. Nesmrtelnou pecku od Queenů. Je čas na změnu. Konečně je v dohledu termín 20.5.2017. Brno výstaviště a KISS. A protože se těším, jako když jsem dostal v 15 letech řidičák, navozuji si kolem sebe už pár týdnů atmosféru, kterou už jsem čtyřikrát zažil. Když mi náhodou budete volat, uslyšíte Kissáky, stejně jako já:). Dávám k dobru pár fotek jako důkaz, že dobrou muziku mám fakt rád. Na začátek jen pro mě hrála dívčí skupina Inflagranti v nejsilnější a nejlepší sestavě, jak klasiku, tak rockové hity. A potom nastoupili kamarádi a předvedli parádní revival Kiss. No dámy z Inflagranti jsem na koncert Kiss nezval, ale revival Kiss jede kompletní! I když... Bohužel každá světová kapela má občas potíže a dochází ke změnám v sestavě. Jak už to u rocku bývá, většinou je za tím alkohol a drogy. Ani náš revival Kiss se personálním problémům nevyhnul. V tomto případě je na vině alkohol. Jeden z kamarádů má tak neskutečně malou spotřebu vína, že už to bylo do rockového nebe volající! A člověk, který nepije s námi, pije proti nám:)).
Na zdraví! Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku