O našem vinařství

od roku 1620

Nejstarší zmínka o výrobě vína v našem rodě sahá do roku 1620, kdy se již naši předkové věnovali vinařství a vinohradnictví. U nás tomu není jinak, a proto jsme se v plné míře vinařství začali věnovat v roce 1992. Za 24 let svého působení se naše vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které jsme vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození našich vín a naši pohodu při práci. Přestože patříme k větším vinařstvím, stále se snažíme zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

naše vinice

Naše vinice se nachází v katastru Velkých Bílovic v celkovém rozsahu 13 hektarů. Pro výrobu vín nám však hrozny z našich vinic nestačí, proto převážnou část hroznů nakupujeme od stálých dodavatelů z Velkých Bílovic, v menší míře i ze sousedních Velkých Pavlovic. Zpracováváme 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách. Potrpíme si na odrůdy aromatické, jako je Irsai Oliver nebo Muškát moravský.

rukopis a láska k vínu

  • Za rukopisem našich vín stojí přímo majitel vinařství, Vladimír Tetur. Tomu pomáhá dalších 5 zaměstnanců a rodinní příslušníci.
  • Zákazníci, milovníci vína, odborníci či turisté pokud budete mít zájem, přijďte se podívat k nám do vinařství a seznamte se s výrobou našich vín.

moderní design

Máme rádi jak moderní design, tak moderní technologie. Mošty a vína bílých odrůd jsou po celou dobu výroby uchovávány v nerezových tancích s řízenou teplotou. Nakvášení červených rmutů probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína leží ve speciální místnosti ve velkoobjemových sudech (5000 litrů) od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau a v barrique sudech (225 litrů) od firem Nadalie, Francoas Fehrer a Seguin Moreau. Prostory pro zrání červených vín jsou proskleny s automaticky udržovanou teplotou a vlhkostí vzduchu.

Zprávy z Facebooku

Vážení přátelé,
svatomartinská vína už jsou hotová a připravená k expedici. Vína vypadají o dost víc, než jen dobře :). A rozhodně jejich čas nekončí 10 dnů po svátku sv. Martina! S tímhle vínem se klidně můžete ovíňovat i několik měsíců!! Tato vína se už klidně několik dnů mohla krásně prodávat pod jiným označením. Asi bychom prodali o pár lahví víc, ale já su konzervativní. Vždy trpělivě čekám na den "D". Tím je pro mne magické datum 11.11. Pojďme všichni v jeden den na startovní čáru a užijme si mladých SVATOMARTINSKÝCH vín.
Toš, to přece umíme, néé?
Na zdraví, Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

4 týdny před

Vinařství Vladimír Tetur

Vážení přátelé, zdravím z Velkých Bílovic :).
Ještě před 14 dny jsem měl pocit, že sklizeň nikdy neskončí. Ale všechno má svůj konec. V pátek jsme konečně přivezli posledních několik tun odrůdy Rulandské modré. Cukernatost byla suverénně nejlepší ze všech hroznů, které jsme tento rok zpracovali. Parádních 25,5 stupně NM jsme naměřili. Víno z těchto nabušených hroznů budu pít několik let sám. A vy ostatní za 3 - 4 roky :). Posílám pár fotek vyzdobeného traktoru s posledními hrozny. Na fotkách část pracovního týmu. Děkuji zaměstnancům, že jsme vše zvládli. No a tam nahoru, za nádherné počasí.
Na zdraví, Laďa 🙂
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

1 měsíc před

Vinařství Vladimír Tetur

Zdravím z Velkých Bílovic :).
Průběžná zpráva o průběhu sklizně a momentálním/mentálním stavu vinařů. Ale nikdy bych si nedovolil psát za své kolegy. "Toš to bude zase o mě". Že chodím každý den do práce na 5.00 hodin, to dělám celý rok. To je v pohodě. Ale když už začínám třetí sklizňový měsíc, tak už se úplně netěším na každou další tunu hroznů, tak jako na začátku sklizně. Přiznám se, že už si ani nebroukám oblíbený folklórní hit "Vinohrady, vinohrady" případně "Vínečko bílé". A ani už se neusmívám od rána do večera. Jediné co mi jde celou sklizeň na jedničku, tak je pití burčáku. A protože v práci zásadně nepiju, nosím si práci domů :).
Přestože mám snahu poznat osobně všechny, kdo mají kladný vztah k našemu vínu, je mi jasné, že jsou mezi námi i takoví, které neznám osobně! A také je dost těch, s kterými jsem tu víc, tu míň, upil po celé vlasti, ale ti netuší jak to u nás vypadá. Posílám pár fotek parkové úpravy u nás ve vinařství. Už jen pohled na tu zeleň mě nakopává. Upozornil bych na fotku: slunce zapadající za Pálavské vrchy se siluetou okrasného stromu. A ještě jedna fotka: na trávníčku se rochní muscle car Dodge Challenger SRT V8 6.4, 500 koní, max. 295 km/h, 0-100 za 3,9. Moje jednodenní radost z půjčovny Legend. Když jsem vrátil klíče, byl jsem zase jako na začátku vinobraní! Přesně tohle jsem potřeboval!!
P.S. Větám, kde píšu, že si broukám folklór a usmívám se, nevěřte. To nikdy nedělám :))). Ale bylo by to krásné...
Krásný podzim a usmívejme se. Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

2 měsice před

Vinařství Vladimír Tetur

Na světě je krásně! Lehká ochutnávka vinné révy před koncertem v Břeclavi. 🙂 ... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku