BB Barrique Laďa Rulandské šedé výběr z bobulí 2008 polosuché

BB RŠ je opakem toho, co veřejnost od Moravy očekává :). Je to mohutné a tělnaté víno. Je vyrobeno z odrůdy Rulandské šedé a zrálo 15 měsíců v nových francouzských barikových sudech od firmy Seguin Moreau. Je kombinací vůní a chutí z vyzrálých hroznů a ležení na jemných viničních kalech. Je to víno na „těžkou pohodu“ – dobrá kniha, dobrý film, kvalitní muzika, tlustý doutník.

GRAND PRIX AUSTERLITZ Moravská banka vín – zlatá medaile

Za vinařem do Velkých Bílovic 2015

Aneb akce, při které se degustuje přímo na „místě činu“. Budete mít možnost ochutnat naše vína a prohlédnout si prostory našeho vinařství. Tato akce proběhne v termínu od 16.7. – 22.7.2015 a naše vinařství bude v těchto dnech otevřeno vždy od 13-19 hodin. Budeme rádi, pokud svou návštěvu nebudete odkládat až do pozdních odpoledních hodin a přijdete zkontrolovat zda jsme na Vás nachystaní hned po obědě 🙂. Pokud by Vás měla přijet velká skupina lidí, neváhejte dát předem telefonicky vědět ať posílíme pracovní síly 🙂. Týden našeho otevřeného vinařství je jen jeden, vína k ochutnání bude dostatek a my se už teď těšíme na Vaši návštěvu!
Více info zde: velkebilovice.com

Soutěž o vinařství roku

Od 30.01. 2015 až do 20.03.2015
může veřejně hlasovat v kategorii
Mediatel Vindemia publica,
prestižní soutěži Vinařství roku.

Děkujeme Vám za Váš hlas v této prestižní soutěži
o nelepší vinařství České republice.

Hlasovat v anketě mohou pouze registrovaní uživatelé.
Popřípadě lze hlasovat také prostřednictvím SMS.

Zprávy z Facebooku

Zdravím z prosluněných Velkých Bílovic. Další sklizeň hroznů už je za námi. V průběhu příštího roku, až budeme "vrtět" svoji oblíbenou tenkostěnnou skleničkou s vínem ročníku 2017, už budeme jen vzpomínat, jaký ten uplynulý rok byl a budeme se těšit na další sklizeň. Píšu po delší pauze. Plno práce ve sklepě i ve vinohradě, do toho hody, rýma, antibiotika atp. Už jsem cítil, že ty létem nabité baterii se blíží ke svému minimu. Ale dnes jsem se vracel z krásné degustace. Cesta byla dlouhá a pomalá. Když jsem konečně najel na D2 a začal se blížit k rodným Velkým Bílovicím, připadalo mi, že mě můj milovaný kraj vítá domů. Jel jsem takhle už 1000x, ale dnes podzimem zbarvené listí stromů a vinic, slunce prosvítající mezi mraky, to byla parádní kombinace!!
Asi bych měl v tomto čase, kdy máme před sebou svatomartinský víkend, lobovat a psát jak se víno povedlo, co vše tam můžeme nalézt, jak je vyvážené, srovnané a perfektně pitelné. Ale tohle se mi psát nechce. Všichni víme, kdy jsou Vánoce, Velikonoce, kdy má narozeniny naše maminka, děti a třeba i manžel:). A tak asi všichni i bez masivní kampaně víte, jaký program ne že musíte, ale můžete mít 11.11. v 11 hodin. Hlavně je potřeba se těšit. To je nejvíc!
Na zdraví:) Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Dobrý den. Máme po hodech a začala nám druhá polovina roku:). Počasí se rozhodlo, že během sklizně dožene deficit srážek za zimu, jaro i léto. Pan Komárek by řekl "chč..e a chč..e. Přikládám krátké video jako důkaz, že i v práci může být sranda. A to nemusí být ani upito:). V hlavních rolích kreativní část našeho týmu Petr a Véna.
Na zdraví! Laďa
www.youtube.com/watch?v=enkmMr0W3rE
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Zdravím z Velkých Bílovic:). Moc se mi vždycky líbí skromnost lidí, kteří dosáhli velkého, byť jen jednorázového výsledku. Student po získání červeného diplomu říká: já se skoro neučil. Sportovec po špičkovém výkonu: ani jsem pořádně netrénoval a včera jsem flámoval. Kurňa, kde se tam vzala, říká alkoholik po odběru krve:). Podobná skromnost se najde i mezi výrobci vína. Vinař hodnotí vítězné víno: "nic jsem s tím nedělal". Třeba já neskutečně zbožňuju, když se něco dělá "samo". Jako třeba ve čtvrtek, kdy jsme přebírali ocenění za nejlepší kolekci vín na GRAND PRIX AUTERLITZ. Krásné na tom je, že jsme dostali 5 diplomů za čtyři vína:)).
Krásné podzimní dny a nezapomeňte, že každý má vypít tolik burčáku, kolik má krve:).
Na zdraví! Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Vinařství Vladimír Tetur si aktualizoval(a) profilový obrázek. ... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku
© Copyright 2010-2017 - www.vinarstvivladimirtetur.cz