BB Barrique Laďa Rulandské šedé výběr z bobulí 2008 polosuché

BB RŠ je opakem toho, co veřejnost od Moravy očekává :). Je to mohutné a tělnaté víno. Je vyrobeno z odrůdy Rulandské šedé a zrálo 15 měsíců v nových francouzských barikových sudech od firmy Seguin Moreau. Je kombinací vůní a chutí z vyzrálých hroznů a ležení na jemných viničních kalech. Je to víno na „těžkou pohodu“ – dobrá kniha, dobrý film, kvalitní muzika, tlustý doutník.

GRAND PRIX AUSTERLITZ Moravská banka vín – zlatá medaile

Za vinařem do Velkých Bílovic 2015

Aneb akce, při které se degustuje přímo na „místě činu“. Budete mít možnost ochutnat naše vína a prohlédnout si prostory našeho vinařství. Tato akce proběhne v termínu od 16.7. – 22.7.2015 a naše vinařství bude v těchto dnech otevřeno vždy od 13-19 hodin. Budeme rádi, pokud svou návštěvu nebudete odkládat až do pozdních odpoledních hodin a přijdete zkontrolovat zda jsme na Vás nachystaní hned po obědě 🙂. Pokud by Vás měla přijet velká skupina lidí, neváhejte dát předem telefonicky vědět ať posílíme pracovní síly 🙂. Týden našeho otevřeného vinařství je jen jeden, vína k ochutnání bude dostatek a my se už teď těšíme na Vaši návštěvu!
Více info zde: velkebilovice.com

Soutěž o vinařství roku

Od 30.01. 2015 až do 20.03.2015
může veřejně hlasovat v kategorii
Mediatel Vindemia publica,
prestižní soutěži Vinařství roku.

Děkujeme Vám za Váš hlas v této prestižní soutěži
o nelepší vinařství České republice.

Hlasovat v anketě mohou pouze registrovaní uživatelé.
Popřípadě lze hlasovat také prostřednictvím SMS.

Zprávy z Facebooku

Vážení přátelé, momentálně nás trápí chřipka a prohraný hokej s Rusama. Ale není všechno špatně! Jen si vzpomeňme na jízdu Ester Ledecké a její udivený, nechápající pohled. Kdo z nás neměl vlhké oči? Olympijské hry zvolna končí, ale život jde dál.
Poslali jsme do oběhu nově odrůdu HIBERNAL, od našeho stálého dodavatele/vinohradníka z Velkých Bílovic. Nerad rozšiřuji nabídku o další odrůdy. I tak je naše nabídka dost široká, ale tato odrůda se neodmítá. Jedná se o oblíbenou odrůdu, která ve vinici dosahuje velmi dobré cukernatosti.
Nedávno jsem měl pěknou degustaci. Po ní, když už se nikdo na nic neptal, jsem si dal škopek Gustav, z oblíbeného pivovaru Litovel a už ve 21:30 jsem po anglicku zmizel na hotelovém pokoji. Nikdy mně nenapadlo, že to jde i takhle:). Zima ještě není u konce, tak nezapomínejte na kvalitní prevenci.
Na zdraví:)! Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Zdravím z VB:).
Dnes pouštíme do "terénu" Chardonnay pozdní sběr z ročníku 2017. Jedná se o suché víno s doplňujícím označením Remake.
Tohle slovo jsem použil, protože jinak pestrý český jazyk, jinou variantu nenabízel. Fígl je v tom, že polovina alkoholové fermentace probíhala za přítomnosti bobulí. Na etiketě máme malou definici: "Remake - starý způsob výroby, dělaný po našem". Ne každému bude z těchto pár slovíček úplně jasno. Ale protože chci být stále liberální, víc nenapíšu. Až se potkáme, rád řeknu víc. Někdy je skoro lepší menší přísun informací, vždyť přemýšlení někdy tak strašně bolí:)).
Na zdraví! Laďa
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

Vážení přátelé, kamarádi. Máme za sebou vyhlášení dalšího ročníku Vinařství roku. Tato soutěž není jen o vínech, ale o celkovém profilu každého z nominovaných vinařství. Na této soutěži se mi líbí, že nezapomíná na naše předchůdce. Cenu Viléma Krause dostal pan Ackermann za celoživotní přínos v oboru, který se zabývá nemocemi a škůdci u révy vinné. Samotné finále a vyhlášení dopadlo jako vždy. Naše vinařství opět jen tleskalo vítězům. Nebyl bych upřimný, kdybych napsal, že mně to nevadilo. Vadilo! Byl jsem smutný a zklamaný. A to už jsem zažil prosím po šesté!! Veletržní palác, Lucerna v Praze, Rotunda na Brněnském výstavišti a moderátoři Vojtěch Bernatský, Jakub Železný a Marek Eben, ti všichni byli svědky přetavení mého snu o titulu Vinařství roku na přihlížející komparz:). V naší kategorii "středně velké vinařství" vyhrálo vinařství Trpělka/Oulehla. Tchán a zeť, to jsou chlapi, kterým to každý musí přát! A celkovým vítězem je Jan Stávek z kategorie "malých vinařství". Honza byl můj favorit (hned po mně) :). Tento vinař a pedagog je teď ověnčený kromě akademických titulů i tím vinařským. Asi krásný pocit, být nejlepším. No a my ostatní musíme přidat:). Na zdraví! Laďa
P.S. Dole se můžete podívat na náš soutěžní videoklip.
www.youtube.com/watch?v=hjg162Vh--Y&feature=youtu.be
... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku

... Vidět vícVidět méně

Podívat se na Facebooku
© Copyright 2010-2017 - www.vinarstvivladimirtetur.cz